تبلیغات
اپلنا , مرجع تخصصی اپل در ایران - توضیحات کامل برای ساپورت نشدن 4جی در iOS 9

اپلنا , مرجع تخصصی اپل در ایران

نظرسنجی

کدام یک از بخش های زیر مورد توجه شماست؟اپلنا -چند روز قبل اپل به صورت رسمی از نسخه جدید سیستم عامل اختصاصی خود یعنی iOs 9 پرده برداری کرد و علی رغم گذشت چند روز , همچنان اخبار مربوط به این نسخه از iOS تیتر یک سایت های حوزه آی تی و فناوری اطلاعات است.

یکی از موضوعاتی که بسیار به آن پرداخته شده است , مشکلات و عدم ساپرت نسل چهارم اینترنت همراه در این نسخه از iOS است.
همه اعتقاد دارند كه این مشكل یكی از باگ های مهم در این ورژن از ای او اس میباشد.حتی كسانی كه با شركت ایرانسل( تنها شركت مخابراتی عرضه كننده اینترنت نسل چهارم در كشور ما) تماس گرفته اند با این پاسخ مواجه شده اند كه این یك باگ محسوب میشود كه در اپدیتهای بعدی موضوع حل میشود و این شركت در حال پیگیری موضوع است.
ولی حقیقت موضوع این است كه این مشكل نه تنها باگ نیست، بلكه كمپانی بزرگ اپل كاملا اگاهانه این عمل را در راستای اهدافی كه در ذیل اشاره میشود انجام داده است.
چندی پیش شركت اپل به تمامی اپراتورهای مخابراتی همراه اعلام كرده اگر میخواهند ورژن جدید ای او اس اینترنت نسل چهارم آن شركت را ساپرت كند باید مجوز بگیرد و دلیل ان را هم اعلام كرده است.شركت های مذكور باید سرعت ، كیفیت، انتن دهی وامكانات نسل چهارم خود را به بالاترین سطح افزایش دهند.
اپل معتقد است استفاده از ال تی ای به شدت مصرف باتری را در دیوایس های مختلف حتی در برند های دیگر مثل سامسونگ افزایش میدهد.
به همین دلیل برای استفاده بهینه كاربران به یک روش هر چند موقتی رسیده و بلافاصله در این امر پیشگام شده است.
برای حل این موضوع اپل ساپرت باندهای پایین مخابراتی با سرعت و كیفیت پایین تر را از روی ای او اس ٩ حذف كرده است , و معتقد است در باندهای مذكور به دلیل سرعت كمتر نسبت به باندهای بالاتر ، كابر زمان بیشتری را برای فعالیتهای اینترنتی خود صرف میكند كه این باعث مصرف بیشتر باتری در زمان بیشتر میشود.
و بدیدن ترتیب اپراتور های سراسر دنیا رh مجاب كرده است كه از باندهایی كه به مراتب سرعت بالاتر و با كیفیت تر دارند را برای ارائه نسل چهارم یا ال تی ای استفاده كنند.
بدین ترتیب كاربر زمان كمتری رو برای فعالتهای اینترنتی خود صرف می كند و مصرف باطری بهینه تر میشود.
در حقیقت اپل خواسته با این كار نه تنها سرعت نسل چهارم اینترنت را در بعضی از اپراتورها مانند ایرانسل افزایش دهد بلكه خواسته مصرف باطری را در ای او اس ٩ بهینه تر كند.این موضوع را میتوان در سیستم مدیریت باتری كه در ای او اس ٩ برای اولین بار در اختیار كاربران قرار گرفته، مشاهده نمود.
ایرانسل در روزهای اخیر با ارسال پیام کوتاه به کاربرانش اعلام کرد که در حال پیگیری این موضوع است.
کلیه حقوق این سایت محفوظ است. طراح قالب: ـنقـاش